Kayseri Yurdu İnşaatı
Kayseri Yurdu İnşaatı

144 öğrenci kapasiteli yurdumuz için bütün hayırseverlerin yardımlarını ve dualarını bekliyoruz.

GELECEĞE YATIRIM YAPIYORUZ

Üniversitelerde eğitim gören gençlerimizin en önemli ihtiyacı olan barınma problemi, vakfımızın açtığı yurtlarla çözüme kavuşuyor. Yurtlarımızda milli ve manevi değerlerimize uygun bir ortam oluşturarak, gençlerimize hayatın her alanında destek oluyoruz.

BiZE iHTiYAÇ DUYULAN HER YERDEYiZ

Ülkemizin ve dünyanın dört bir tarafından özellikle Afrika ve Türk Cumhuriyetlerinden gelerek yüksek öğrenimlerini Türkiye’de devam ettiren öğrencilerimize aile sıcaklığını aratmayacak imkânlar sunarak yurtlarımızda barındırıyoruz. Öğrenci yurtlarımızda barınan öğrencileri merhum Enver Ören Ağabeyin en büyük nasihati olan “Müslüman; dinimizin emir ve yasaklarına uyar, günah işlemez, kanunlara uyar suç işlemez.” düsturu çerçevesinde ailesine, vatanına ve milletine faydalı insanlar olarak yetiştiriyoruz.

ONLAR DA BAŞIMIZIN TACI

Çeşitli ülkelerden ve farklı kültürlerden gelerek ülkemizde eğitim hayatını sürdüren gençler için yurtlarımızın kapısı sonuna kadar açık. Yurt dışından gelen misafirlerimizin, Türk öğrencilerimizle kaynaşmasını, Türk kültürünün zengin değerlerini yaşayarak öğrenmelerin sağlıyor, bu konuda projeler üreterek çalışmalar yapıyoruz.

YURTLARIMIZLA, YURTDIŞINDAYIZ

Sadece ülkemizde değil yurtdışında da yardıma ihtiyacı olan öğrencilere destek oluyoruz. Afganistan’da 13, Kırgızistan’da 2 Kazakistan’da 1 öğrenci yurdu ile öğrencilerin barınma ve eğitim ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Hayırseverlerin katkılarıyla yapılan bu hizmetlerde yurtlarımızda kalan öğrencilere üç öğün yemek veriyoruz ve diğer hizmetlerimizden yararlanmalarına imkan sağlıyoruz.

BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

BAĞIŞÇI BİLGİLERİ
     

Tüm kampanyalardan haberdar olmak için telefon ve mail yoluyla bilgi almak istiyorum

KVKK kapsamında Aydınlatma ve Açık Rıza metnini okudum anladım

bağış güvenlik