Başkanın Mesajı

Muhterem gönül dostlarımız;

İhlas Vakfı 1975 yılında "İnsanların Hayırlısı İnsanlara Faydalı Olandır" hadisi-i şerifini kendisine rehber edinerek milletimize hizmet etmek isteyen, inanmış on kişi tarafından kuruldu.

Milletimizin ve onun üstün ahlak ve terbiyesini, dünyaya ışık saçan kültür ve medeniyetinin gelecek nesillere aktarılması için, ecdadımızın yadigâr bıraktığı topraklara da bu hizmetlerimizin ulaşması için gece gündüz çalışmakta geleceğin teminatı olan gençlere bu mübarek mirası aktarmayı kendimize bir borç bilmekteyiz.

Milletini, bayrağını, tarihini seven, milli ve manevi değerlerine sahip, kendi kültürünü benimsemiş, hoşgörü sahibi, başarılı gençlerimiz, bu ülkeyi elbette gelişmiş ülke yapacaktır. Teknoloji ve iletişimin bas döndürücü bir hızla ilerlediği günümüzde, yeni teknolojiler geliştirecek, ülkemizi dünya arenasında bilim, tıp, astronomi, sanayi, kültür ve sanatta söz sahibi yapacak gençlerimize, imkânlımızı seferber ederek, ülkemize en iyi hizmeti verdiğimize inanıyoruz

Kurucumuz merhum Enver Ören'in " Müslüman kanunlara uyar, suç işlemez; dinin emirlerine uyar, günah işlemez" düsturu çerçevesinde 1975 yılından bu yana siz değerli gönül dostlarımızın katkılarıyla sürdürdüğümüz hizmetlerimizin karşılığı olarak 12.02.2016 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararı ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla " Vergi Muafiyeti" hakkı tanınmıştır. İhlas Vakfı, yurt içi ve yurt dışında ki öğrenci yurtlarında binlerce öğrenci barınmakta,  bugüne kadar vatanına, milletine faydalı on binlerce mezun vermenin onurunu yaşıyor.

Ramazan ayında siz değerli hayırseverlerimizin katkılarıyla yurt içinde ve yurt dışında onlarca ülkede binlerce kişiyi iftar sofralarında ağırlıyoruz.

Kurban zamanında vekâleten yaptığımız yurt içi ve yurt dışı kesimlerde, özellikle Afrika'daki Müslümanların bizleri sabırsızlıkla nasıl beklediklerini görüyor ve her yıl bu hizmetlerimizin daha da artması için çalışıyoruz.

Yurt inşaatlarımız öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için devam ediyor. Her yıl yeni yurtlarımızın açılışlarını desteklerinizle sağlıyoruz. Yurtlarımızdaki öğrencilerimize 3 öğün yemek veriyor, onları evlerindeymiş gibi hissetmeleri, güvenli huzurlu bir şekilde eğitim hayatlarını tamamlamaları için gayret gösteriyoruz.

Öğrencilerimizin daha kaliteli eğitim görmeleri için akademisyenlerden ve uzmanlardan kurulu ilim heyetimizle konferanslar düzenliyor, yaptığımız kültürel ve tarihi gezilerle öğrencilerimizin milli, manevi, tarihi değerlerine vâkıf bir birey olarak yetişmelerine katkıda bulunuyoruz.

Mezun öğrencilerimize "Hayata Hazırlık Seminerleri"nde sertifikalı eğitim veriyor, staj ve iş bulma konusunda her türlü desteği veriyoruz.

Siz değerli gönül dostlarımıza; bağışlarınızı, fakir ve ihtiyaç sahibi kimselere ulaştırmak hususunda bizlere duyduğunuz itimat için İhlas Vakfı çalışanları ve şahsım adına teşekkür ederim.

 

Selam ve hürmetlerimle . . .

 

Mahmut Kemal Aydın

Mütevelli Heyet Başkanı

İhlas Vakfı