Eğitim Hizmetlerimiz

 

ÖĞRENCİ YURTLARI EĞİTİMİ

 

İhlas Vakfı'nın ana faaliyet alanı öğrenci yurtlarıdır.

Öğrencilerimiz, vakfımızda fahri olarak vazife alan öğretim görevlilerinin bilgi, beceri ve tecrübelerinden istifade ettirilmekte; yurtlarımızdaki kütüphaneler ve internet bağlantılı bilgisayar odaları ile, öğrencilerimizin kültür ve eğitim düzeyi yükseltilmekte...

Mezun olan öğrencilerimize, kendi branşlarını geliştirebilecek kişi ve kurumlarda, staj ve eğitim verilmekte... Mezun olan öğrencilerimizi, iş hayatına hazırlamak için kişisel gelişim ve yönetim seminerleri düzenlenmektedir.

- Rehberlik Eğitimleri verilmektedir.

- Seminer ve Konferanslar düzenlenmektedir.

- İhtisas Eğitimleri (Hukuk, İşletme-İktisat, Mühendislik, Sağlık, Eğitim) hem insanları bir araya getirmekte hem de verimli bir eğitim ortamı oluşturulmasını sağlamaktadır.

- Mezun mesleki ihtisas komisyonları İhtisas komisyonları aynı alandaki gençlerimizin bir araya gelerek değer üretmelerine vesile olmaktadır.

 

ONLİNE EĞİTİM

 

İhlas Vakfı Eğitim Koordinatörlüğü olarak alanında uzman eğitimcilerimizle 1430 talipliye Online Kur’ân-ı Kerîm, Osmanlı Türkçesi, Klasik Arapça, Farsça ve İngilizce eğitimleri vermekte olup hitâp ettiğimiz bu kitleyi günden güne artırmaktayız. Eğitim programlarımıza yeni kayıtlar hâlen kabul edilmektedir. Eğitimlerimizle alakalı teferruatlı bilgiler aşağıda bildirilmiştir.

 

Kur'ân-ı Kerim

Haftada üç gün (Salı-Çarşamba-Perşembe) günde 1 saat yapılmakta olan bu kursumuz hanım ve erkek kursiyerlerimize özel hocalarla özel gruplarda yapılmakta olup temel düzey Kur’ân-ı Kerim eğitimini kapsamaktadır. Bu dersimizin 3 grubu bulunmaktadır. Kurslarımıza kayıtlarımız hâlen devam etmektedir. Katılım şartı bulunmayıp 7’den 70’e tüm taliplilere hizmet vermekteyiz.

 

Osmanlı Türkçesi

Hafta sonu cumartesi ve pazar günleri, günde birer saat yapılmakta olan Osmanlı Türkçesi derslerimize temel seviyeden başlanılmıştır. Derslerimiz kayıt altına alınmakta ve kursiyerlerimize özel olarak YouTube kanalımızdan paylaşılmaktadır. Kursumuz 5 kurdan oluşmaktadır, her kurun sonunda imtihan yapılacak tüm imtihanlardan başarıyla geçen kursiyerlerimize sertifika verilecektir. Kursumuza kayıtlarımız hâlen devam etmektedir. Katılım şartı bulunmamaktadır.

 

Klasik Arapça

Hafta sonu cumartesi ve pazar günleri günde birer saat yapılmakta olan Klasik Arapça derslerimize temel seviyeden başlanılmıştır. Derslerimizde; medreselerde okutulan temel “Emsile”, “Binâ”, “Maksûd” [sarf] ve “avamil”, “izhar” [nahiv] kitapları kaynak olarak alınmıştır. Ayrıca kurs dahilinde muhtelif Arapça metin okumaları yapılacaktır. Şimdiye kadar 50 saatlik ders yapılmıştır. Derslerimiz kayıt altına alınmakta olup YouTube kanalımızda kursiyerlerimize özel olarak paylaşılmaktadır. Kursumuza kayıtlarımız devam etmektedir. Katılım şartı bulunmayıp tavsiye edilen yeterlilik düzeyi İslâm Alfabesini biliyor, okuyabiliyor olmaktır.

 

[YENİ] Arapça & Farsça Metin Okumaları

"Arapça & Farsça Metin Okumaları" derslerimiz 11 Mart 2023 Cumartesi itibariyle başlamıştır. Klasik Arapça dersimizden bağımsız, ayrı bir kurs formatındadır. Dersimiz 1 saat sürmekte; ilk 30 dakika Arapça, sonraki 30 dakika Farsça okumaları yapılmaktadır. Kayıtlarımız hâlen devam etmektedir.

- Arapça okumalarında; 2023 Türkiye Takvimi (Arabî),

- Farsça okumalarında; Hakikat Kitabevi'nin neşrettiği "Enîsü't- Tâlibîn ve 'Uddetü's- Sâlikîn" (Fârisî) kitabı kaynak olarak kullanılmaktadır.

- Derslerimize katılım, temel seviye (A1-A2 seviyesi) Arapça & Farsça bilgisi gerektirir. (Tavsiye edilir, katılım şartı değildir.)

 

[YENİ] İngilizce

 9-12 yaş grubu erkek ve kız çocuklarına özeldir.  Erkek çocuklarına özel grubumuzun dersleri 11 Mart 2023 Cumartesi günü, kız çocuklarına özel grubumuzun dersleri ise 13 Mart 2023 Pazartesi günü başlamıştır. Kursumuz kontenjanla sınırlıdır. Kız çocuklarımız için kontenjanımız dolmuş olup erkek çocuklarımız için kayıtlarımız hâlen devam etmektedir.

 

Temel Matematik

Kursumuz sona ermiştir. Düzenlenecek yeni kurslardan haberdar olmak için WhatsApp duyuru hattımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

 

Ders Müfredatı:

• Toplama ve Çıkarma İşlemleri
• Çarpma İşlemi ve İşlem Önceliği
• + ve – Konusu
• Parantezleri Açma ve Kapama
• Sadeleştirmeler ve Sık Yapılan Sadeleştirme Hataları
• Basit Denklemlerin Çözümü
• Rasyonel Sayılar
• Ondalık Sayılar
• Oran ve Orantı
• Rasyonel Denklemlerin Çözümü 1
• Rasyonel Denklemlerin Çözümü 2
• İki Bilinmeyenli Denklemlerin Çözümü
• Basit Eşitsizliklerin Çözümü
• Mutlak Değer ve Özellikleri
• Üslü İfadeler
• Köklü İfadeler
• Çarpanlara Ayırma
• İkinci Dereceden Basit Denklemlerin Çözümü

 

TÜM KURSLARIMIZA KAYITLAR TAMAMIYLA ÜCRETSİZDİR.

 

EĞİTİMLERİMİZE BAŞVURU İÇİN;

https://bit.ly/ihlasonlineegitim

(Tüm kurslarımız için ortak başvuru formudur.)

Sizler de İhlas Vakfı Online Eğitim Platformu’na katılarak bilgi ve tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz bir alanda online eğitimler vermek ister misiniz?

Öyleyse hemen başvuru formunu doldurun!

ONLİNE EĞİTİMCİ BAŞVURU FORMU;

https://bit.ly/ihlasonlineegitimci